Aranżacja wnętrz eleganckiej restauracji

Architektura wnętrz to nie tylko aranżacje domów i mieszkań, w zasadzie nawet częściej zdarza się, że klientami dekoratorów są hotele, restauracje czy salony usługowe, a także biura. Niekiedy taka aranżacja może stanowić nie lada wyzywanie zwłaszcza jeśli właściciele mają specjalne wymagania co do stylu przestrzeni lub odwrotnie nie mają najmniejszego pojęcia jak powinny zostać urządzona przestrzeń, ale na większość proponowanych rozwiązań nie chcą się zgodzić uważając, że to nie o to im chodziło, a na pytanie – o co im chodziło – nie znajdują odpowiedzi.

Niezależnie od tego czy współpraca układa się pomyślnie i szybko, czy jednak wymaga od architekta wnętrz wiele cierpliwości efekty, najczęściej są godne podziwu, aby osiągnąć efekt luksusowego wnętrza warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • materiały najwyższej jakości – rodzaj zastosowanych we wnętrzu materiałów można poznać jednym spojrzeniem oka i jednym dotykiem. Dlatego też wszystkie tkaniny, tapicerki mebli, obrusy, story i inne materiały powinny być najwyższej jakości, w końcu restauracja chce uchodzić za luksusową,

  • płytki podłogowe powinny zostać wykonane z najlepszej jakości kamienia, takiego jak – mirad.pl/plytki-ceramiczne/basaltina, lub z marmuru. Zarówno jeden, jak i drugi materiał stanowi eleganckie wykończenie wnętrza, jednak musi pochodzić od znanego producenta, uchodzącego za markę luksusową,

  • minimalizm – warto także pamiętać, aby zbytnio nie przesadzać z ilością ozdób, niektórzy architekci wnętrz za wszelką cenę starają się osiągnąć wrażenie luksusu między innymi poprzez dodawanie złotych elementów wystroju. Chciałoby się rzecz: nie tędy droga. Bowiem ilość złotych dodatków nie stanowi o ekskluzywności czy elegancji wnętrza, stanowią o nim jakość wykorzystanych w aranżacji materiałów oraz smak, z jakim zaprojektowane jest wnętrze. Nie oznacza to, że złote dodatki muszą zostać całkowicie wyeliminowane, czasem jeśli projekt to uzasadnia i jeśli nie jest ich zbyt wiele, są one jak najbardziej na miejscu.