Sypialnia w stylu Vintage

ciemny-pokoj-z-drewnianą-podłogą_1048-2481

Styl Vintage staje się ostatnimi czasy niezwykle popularny, nie tylko w sposobie ubierania się, ale także w aranżacji wnętrz. Jednocześnie należy pamiętać, ze określenie „vintage” odnosi się do wszystkiego co minione, a zatem sypialnia w tym stylu może zarówno nawiązywać do arystokratycznych pałacowych sypialni z XVIII wieku, jak i do szalonych i kolorowych sypialni „Dzieci Kwiatów” z lat 60. To jaką formę przybierze sypialnia Vintage zależy w dużej mierze od charakteru i upodobań właścicieli mieszkania. Meble, które z pewnością będą pasowały do wielu vintage aranżacji można znaleźć na stronie – https://meblezkrakowa.pl/5-lozka-drewniane.

Sypialnia w stylu lat 60

Urządzając sypialnie w stylu lat sześćdziesiątych należy przede wszystkim nastawić się na dużą dozę kolorowych elementów oraz pasków. W takiej sypialni powinno znaleźć się łóżko i meble stylizowane na latach 60 XX wieku. Można kupić nowe meble stylizowane w ten sposób lub rozejrzeć się za starymi meblami z wyprzedaży czy przeszukać strych naszych babć oraz odrestaurować takie dawne meble. W sypialni z lat 60 zastosować powinniśmy przede wszystkim wykładzinę oraz pastelowe kolory. Często w tego typu aranżacjach spotyka się na jednej przestrzeni elementy niebieskie, żółte i różowe, czyli możemy pokusić się o dwie jasnoniebieskie ściany i dwie białe, do tego wybrać białą toaletkę oraz białą ramę łóżka. Przy toaletce natomiast postawić pikowaną, jasnoróżową pufę lub taboret. Natomiast na łóżku postawić żółte, ozdobne poduszki. W takiej sypialni można pokusić się także o łóżko z baldachimem wykonanym jednak z koronki lub delikatnego tiulu. Warto także rozważyć umieszczenie na ścianie wizerunku jednej z gwiazd tamtego okresu. W oknach koniecznie powinny znaleźć się firanki oraz udrapowane po bokach zasłony – także w pastelowych kolorach.

Sypialnia w stylu lat 70

Szalone lata 70 to dużo wzorów oraz intensywnych kolorów, dlatego planując sypialnię w tym stylu przynajmniej na jednej ze ścian powinniśmy zaplanować tapetę z geometrycznymi, bardzo jaskrawymi i intensywnymi kolorami. Na podłodze kładziemy wykładzinę ewentualnie parkiet. Łóżko powinno mieć zagłówek lekko zaokrąglony i wyprofilowany np. jako falę – takie łóżko można znaleźć na stronie krakowskiego producenta mebli. Poszukując pozostałych mebli warto oddać do renowacji te znalezione na strychu. W takiej sypialni powinno znaleźć się wiele wzorzystych elementów np. ozdobne poduszki, narzuty czy zasłony. Ważnym elementem będą także fotele w intensywnych i żywych kolorach, zgodnych z całością aranżacji.

Leave a Reply